Xiaomi Roborock S6

Xiaomi Roborock S6

Xiaomi Roborock S6 on keskmise hinnatasemega robottolmuimeja, mida saab juhtida üle Wi-Fi kõikjalt maailmast, määrata koristus- ning keelualasid ja teostada põrandatele ka märgpuhastust.

Sisukord (vajuta et avada)

Xiaomi Roborock S6 Hinnang
3.7

Kokkuvõte

Xiaomi Roborock S6 on paljude erinevate funktsioonidega soodne robot. Kahjuks ei tööta kõik funktsioonid aga piisavalt hästi, et neist igapäevastes koristustöödes abi oleks. Seetõttu oleks mõistlik uue koduabilisi otsinguid jätkata.

Eelised

Xiamo Roborock S6 näol on tegemist klassikalise välimusega robotiga, mille hinnalipikult leiab vaid 480€ suuruse summa. Roboti korpuse peal on laevade radareid meenutav kõrgem osa, mille sisse on tootja peitnud pöörleva laseri, mida robot kasutab teie ruumide kaardistamiseks ning oskuslikuks navigeerimiseks. Et aga robot ei sõidaks mööblile ja muudele esemetele otsa, on lisatud ka 14 sensorit. Tänu heale laserile ja sensoritele, on võimalik saata robot vajadusel näiteks kööki või magamistuba koristama. Lisaks saab näpuga üle Wi-Fi töötavast telefonirakendusest kuvatavale kaardile keelualad joonistada, et koristamine veelgi kiiremaks muuta.

Koristustööde läbiviimiseks on roboti põhja alla paigaldatud uuendatud rullhari, mis ühendab oma vahel 2,5 korda tihedama harjase võrreldes sama roboti eelneva mudeliga ning lainelise vahtkummist harja. Lisaks leiab roboti esiosast keerleva kummist harjase, mida kasutatakse eelkõige kõvadelt pindadelt, näiteks parketilt ja kivipõrandalt, koristamiseks. Samuti kasutatakse seda harjast ka nurkadest koristamisel, tänu millele saab robot suurepäraselt seinte äärest koristamisega hakkama. Nurkadest koristamisel oleks tulemused tõenäoliselt sama head kui roboti korpus ei oleks ümmargune, mis puht füüsiliselt ei võimalda robotil nurkadele piisavalt lähedale sõita. Tänu uuenduslikele harjadele saab robot väga hästi hakkama ka juuste ja lemmikloomade karvade koristamisega, sest need ei jää harjaste külge kinni. Samaaegselt põrandate kuivpuhastusele on võimalik põrandaid ka veega pesta, kinnitades selleks robotile mopi.

Xiaomi Roborock S6 aku kestab keskmisest kauem. Kasutades puhastamisel kõige nõrgemat režiimi, on kasutajad saavutanud kuni 3 tundi tööaega, keskmises režiimis kuni 2h ning kõige võimsamas režiimis pisut alla ühe tunni. Eriti suurte alade koristamisele mõeldes on tootja lisanud robotile nutika funktsiooni, tänu millele otsib robot aku tühjenemisel oma laadimisaluse üles ning aku täitumisel jätkab koristamist pooleli jäänud kohast.

Mõeldes aga paljudele roboti mopifunktsiooni kasutajatele, on Xiaomi valmistanud eriti suure laadimisala, tänu millele on kogu robot laadimise ajal plastikust laadijal, et ei peaks muretsema niiske mopi tõttu parketi rikkumisele.

Nõrkused

Esimese nõrkusena tooksime välja roboti mopi. Jah, see on olemas ja põrandatele on võimalik robotiga märgpuhastust teha kuid selle kinnitamine on tohutu peavalu. Erinevates internetis olevatest arvustustes on kasutajad lausa öelnud, et tavalise mopiga koristamisel saab tülikas põrandate märgpuhastus tehtud enne, kui olete jõudnud oma Xiaomi robotil mopi kinnitada. Lisaks tõmbab robot mopiga plekkidest üle ilma erilist survet avaldamata ning võimalik ei ole reguleerida põrandate pesemisel kasutatava vee hulka, kaotades seeläbi mopi kasutamise mõttekuse. Seetõttu on paljud kasutajad robotil mopi kasutamisest sootuks loobunud.

Kuigi robotil on pigem kõrge, 9,7cm korpus, ei ole tootja sellesse paigaldanud suurt tolmusahtlit. Nimelt on tolmusahtli suurus vaid 0,48 liitrit, mis tähendab, et kui soovite oma kodu kõige nõrgemas režiimis 3 tundi koristada, ei pruugi see võimalik olla, sest tolmukast on täis saanud ja teil tuleb see tühjendada enne koristustsükliga jätkamist.

Järgmisena võib arvustustest leida, et kuigi robotil on uuenduslikud kummist pöörlevad harjased, lülitab robot need vaipu puhastades välja. Seetõttu ei ole vaipadelt koristamine just kõige efektiivsem.

Viimase nõrkusena tuleb mainida roboti laadimisaluse juhtme pikkust. Kuna juhe on lühike, tasuks roboti soetamisel osta lisaks ka pikendusjuhe, sest muidu on robotile oma koha leidmine teie kodus suhteliselt piiratud.

Lõppsõna

Kokkuvõttes võib öelda, et Xiaomi Roborock S6 on paljude erinevate funktsioonidega soodne robot. Kahjuks ei tööta kõik funktsioonid aga piisavalt hästi, et neist igapäevastes koristustöödes abi oleks. Seetõttu oleks mõistlik kaaluda näiteks mõnevõrra efektiivsemat Prosceninc M7 Pro robottolmuimejat.

Ostujuhend

Kui soovid antud robottolmuimejat osta, siis parima hinna leiab järgnevalt lingilt.

VAATA HINDA JA LISAINFOT SIIT

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mybot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“10roboteu”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top