Samsung POWERbot R7250

Samsung POWERbot R7250 on tuntud tehnoloogiahiiu poolt loodud robottolmuimeja, mille osas olid kasutajatel kõrged ootused. Robotist leiab oma kõrgele hinnale vastavalt põnevat tehnoloogiat kuid kahjuks selle rakendamisega ettevõte kõige paremini hakkama ei ole saanud, tehes robotist keskpärase kuid pigem jonnaka koduabilise.

Sisukord (vajuta et avada)

Samsung POWERbot R7250 Hinnang
3.1

Kokkuvõte

Samsung POWERbot R7250 on väga võimas tolmuimeja. just võimsus ongi üheks tema parimaks omaduseks. Kahjuks on ta selle tõttu ka üpriski lärmakas ning pole just kõige meeldivam tunne ise tema koristamise ajal kodus olla. Oma hinnaklassilt on ta pigem keskmine või kallivõitu.

Eelised

Samsung POWERbot R7250 puhul on tegu väga tugeva imemisvõimsusega robotiga, mis saab koristustöödega pigem hästi hakkama. Sarnaselt teistele kõrgema hinnaklassi robotitele leiab selle kõhu alt rullharja, mis aitab ka raskema prahi, näiteks liiva ja kivipuru koristamisega. Karvaste lemmikloomade omanikele mõeldes ei ole tootja paigaldanud selle D tähte meenutava roboti esiotsa keerlevaid harjaseid, mis justkui magnetina enda ümber pikemaid juukse- ja lemmikloomade karvu keerutaks. Lisaks ei valmista karvade koristamine robotile mittemingisuguseid probleeme, see on justkui karvaste lemmikutega perekondadele loodud. Siinkohal oleks patt jätta mainimata, et kuna robot teeb võrreldes enamike teiste robottolmuimejatega väga kõva lärmi, siis sobib ta teile vaid juhul kui teie karvased lemmikud tolmuimejate poolt tekitatud müra ei karda.

Rääkides roboti disainist, võib öelda, et tolmukasti asukoha valimisega on suurepäraselt hakkama saadud. Nimelt asub tolmukast keset tolmuimejat ning selle robotist vabastamiseks piisab vaid nupuvajutusest. Paljudel teistel tootjatel on tolmukasti asemel langetatud valik tolmusahtli kasuks, mistõttu tuleb tolmu väljutamiseks robot üles tõsta või seda ebamugavas asendis lahti proovida saada. Kahjuks ei ole Samsung suutnud tolmukasti avamist teha sama lihtsaks nagu selle eemaldamist – kui soovite tolmukasti avada, et see tolmust tühjendada, tuleb rakendada palju jõudu ja avamisega kipub suur hulk kogutud tolmust laiali pudenema. Seega soovitame tolmukasti tühjendada äärmiselt ettevaatlikult.

Kuigi disain on oluline, määrab kasutusmugavus kõik. POWERbot R7250 seeria robotil on olemas Wi-Fi tugi ja telefonirakendus. Tõsi, telefonirakenduse esmakordsel käivitamisel on teil ikkagi vaja kasutada robotiga kaasas olnud analoog pulti kuid igapäevasteks toimetusteks ja roboti seadistamiseks piisab ikkagi telefonist. Roboti rakeenduses on teil võimalik näha aku laetuse taset, valida 3 erineva imemisvõimsuse vahel, juhtida robotit soovitud kohta ja panna see kohtkoristust tegema või panna paika kogu nädala koristusplaan. Lisaks on võimalik Alexa abil häälkäskluste teel robotit käivitada, peatada ja laadimisalusele saata.

Kui teie kodu on mitmel tasandil või mitmel erineval korrusel, siis meeldib teile kindlasti roboti trepiandur, mis aitab vältida trepist alla kukkumist. Mainimata ei saa jätta ka suure mahutavusega akut, tänu millele ei valmista nutikale tolmuimejale probleeme ka üle 100m2 majapidamiste koristamine.

Nõrkused

Kuigi roboti tugevustena tõime välja selle disaini, peame seda mainima ka nõrkustena. Nimelt ei saa robot, hoolimata oma D tähe kujulise disainist, väga hästi hakkama nurkade ja seinaäärte koristamisega.

Kui tavalised ketta kujulised robotid ründavad seinaääri keereldes, püüab POWERbot R7250 neid justkui vältida.

Roboti turuletulekul reklaamiti selle sisseehitatud kaamerat, mis pidi aitama seadmel paremini navigeerida. Erinevate kasutajate arvamustega tutvudes see aga välja ei tule ja jääb mulje nagu inimesed pigem sooviksid sellest vabaneda. Näiteks on mitmetes ülevaadetes mainitud, et robot ei leia enam koristustsükli lõpus oma laadimisalust üles ning jääb tühjenenud aku tõttu keset tuba seisma. Lisaks on inimestel tekkinud mõningased kahtlused, et ega Samsung nende järele ei luura. Nimelt paigaldati antud masinasse ka kaamera, mis pidi tema võimet ruumis liikuda märkimisväärsekt parandama, kuid roboti navigeerimisoskused jäävad hoopistükkis samale tasemele kui 2-3 korda soodsamatel konkurentidel.

Viimase nõrkusena toome välja roboti hinna – turule tulles maksis see ulmelised 800€, vähendades sellega tublisti võimalike ostjate huvi. Tõsi, praegu võib seadme vanuse tõttu leida veel kasutamata roboteid ka 500€ eest.

Otsus

Kokkuvõtteks võib öelda, et Samsung POWERbot R7250 saab oma tööga hakkama kuid teised tunduvalt soodsamad robotid pakuvad teile sama tulemust. Kui aga siiski soovite valida Samsungi robottolmuimeja, valige R7250-ist uuem seeria. Uuematel mudelitel on paremad navigeerimisoskused ning on oluliselt töökindlamad. Üldiselt jäävad siiski hetkel Samsungi mudelid, vaid robottolmuimejate tootmisele spetsialiseerunud ettevõtete omadele alla ning nende asemel võiks kaaluda pigem mamibot roboteid.

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mybot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“10roboteu”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top