Samsung POWERbot R7040

Samsung POWERbot R7040

Uuendatud:

Samsung POWERbot R7040 on rahakotisõbralik versioon Wi-Fi toega robotitest. Võiks öelda, et hinna ja kvaliteedi suhe on pigem paigas, sest peale tavalise tolmukoristuse ei maksaks sellest robotist oodata.

Sisukord (vajuta et avada)

Samsung POWERbot R7040
3.3

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et kuigi tegu on Samsungi poolt loodud ja pigem soodsa robotiga, saab selle hinna eest palju võimekamaid roboteid.

Eelised

POWERbot R7040 on hea koduabiline pikakarvaliste lemmikloomadega perekondadesse. Erinevate internetis leitavate testide põhjal võib öelda, et karvad ei jää harjaste külge kinni ning turbo režiimis koristades saavad kõik karvad tolmuimejasse imetud. Tõenäoliselt on siinkohal suureks abiks ka pöörlev rullharjas roboti põhja all keskosas, mis on teiste robotitega võrreldes oluliselt suurem ja pea kogu roboti laiuses. Oma osa mängib kindlasti ka õhu väljapuhke ava, mis asub roboti peal ja on suunatud üles, toa lae poole. Tänu sellele ei puhu robot koristamise käigus tolmu laiali ning töö on kvaliteetsem kui teistel, roboti tagaosas asuvate õhu väljapuhkeavadega robotitega.

Samsung POWERbot R7040 kasutab ruumides liikumiseks sisseehitatud kaamerat ning sensoreid, tänu milledele on robotil üsna hea arusaamine oma hetke asukohast. Kahjuks robot teie kodu ei kaardista kuid pakub võimalust üle Wi-Fi töötavast telefonirakendusest näha, millistest kohtadest on see juba koristanud. Tänu sellele ei ole vaja pärast roboti koristustööde lõppu minna tube puhtuse osas minna kontrollima, sest telefonirakendus annab väga hea ülevaate. Lisaks on võimalik telefonirakendusest seadistada koristusgraafikuid ja juhtida robotit ning loomulikult juhtida seda läbi Amazon Alexa ja Google Home lahenduste.

Kuna paljudes foorumites ja gruppides on inimestel mure mööbli vigastamise osas, on Samsung selle murekoha ette võtnud ja pakkunud oma lahenduse. Tänu sensoritele ja kaamerale aeglustab see oma liikumise kiirust ning vaevu puudutab erinevaid takistusi – mööblit või seinu. Uskuge meid – nurkadest ja äärtest sellele robotile meeldib koristada ning tuleb väga hästi välja, miks Samsung on otsustanud D tähte meenutava disaini kasuks. Tänu oma sirgele esiküljele saab masin takistustele võimalikult lähedale minna, just nagu tavaliste tolmuimejatega koristades teeme, et kõige pisemadki tolmukübemed leiaksid oma tee tolmusahtlisse.

Viimaste eelistena tooksime välja roboti nutikad navigeerimisoskused ja enda asukoha tuvastamise, sest tänu sellele leiab robot aku tühjenemisel oma laadimisaluse edukalt üles ning aku täitumisel jätkab pooleli jäänud kohast. Mainimata ei saa jätta ka roboti tolmukasti juurest leitavad HEPA filtrit, mis on pestav. Tänu sellele ei ole vaja enam kodu hügieeni säilitamiseks pidevalt uusi filtreid osta. Seda ja kõiki roboti funktsioone meeles pidades võiks öelda, et 350€ on selle roboti eest hea hind.

Nõrkused

Kuna POWERbot R7040 aku kestab tavarežiimis kuni 60 minutit ja kõige võimsamas ehk turbo režiimis kuni 40 minutit, sobib see ainult väga väikestesse korteritesse. Mainimata ei saa jätta ka tõsiasja, et turbo režiimis on roboti imemisvõimsus võrreldav teiste tootjate tavarežiimis töötavate robotite imemisvõimsusega. Sealjuures teeb aga R7040 väga kõva lärmi ning internetis leitavates arvustustes on välja toodud, et selle müra saatel on pigem võimatu süvenenult raamatut lugeda.

Järgmiseks suureks nõrkuseks on keelualade ja virtuaalsete seinte lisamise võimaluse puudumine. Samsung on otsustanud vanakooli tehnoloogiat kasutada ning piirata roboti tööala läbi kaasasolevate magnetribade. Jah, need töötavad väga hästi ja pakuvad lollikindlat lahendust kuid nendest piisab ühe väiksema vaiba piiramiseks. Huvitav on ka see, et magnetribasid ei ole võimalik eraldi juurde osta ja teiste tootjate poolt pakutavad magnetribad sellele robotile ei mõju. Ainukese lahendusena on kasutajad hakanud ära kasutama roboti nõrkust. Nimelt suudab robot ületada kuni 1cm kõrguseid takistusi ehk „virtuaalse seina“ loomiseks võib kasutada näiteks köit või vähemalt 1cm paksust puitu, sest sellest robot üle minna ei suuda.

Roboti kõrge, täpsemalt 9,6cm kõrguse ehituse puhul võiks arvata, et selle tolmusahtel on suur

Kahjuks peame teile siinkohal aga pettumuse valmistama, sest Samsung on suutnud masinasse peita vaid 0,3 liitri suuruse tolmusahtli. See tähendab, et sahtlit tuleks tühjendada pärast igat koristust, mis võib ajapikku muutuda suhteliselt tülikaks.

Kuigi roboti eelistena mainisime selle ostkust mitte mööbli vastu sõita, peame seda mainima ka nõrkustena. Näiteks kui tooli jalg jääb kahe roboti vahelisse „pimedasse“ nurka, sõidab see täiel kiirusel vastu teie hinnalist mööblit ning võib mitme eksimuse korral seda kahjustama hakata.

Viimasena tuleb meil valmistada pettumus lühikese karvaga lemmikloomade omanikele. Roboti ehituse tõttu kipuvad lühikesed karvad tolmusahtli sissevõtuava ummistama. Pikema karvadega lemmikute puhul kasutajad sellist probleemi välja toonud ei ole.

Lõppsõna

Kokkuvõttes võib öelda, et kuigi tegu on Samsungi poolt loodud ja pigem soodsa robotiga, saab selle hinna eest palju võimekamaid roboteid. Alternatiivina tasuks kaaluda näiteks Proscenic 830P versiooni, mis lisaks tolmu imemisele, teostab ka märgpesu. Seega, jätkake otsinguid, sest siit edasi saab minna ainult paremaks!

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mamibot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“Robottolmuimejad10”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top