Neato Botvac D7 Connected Robottolmuimeja

Neato Botvac D7 Connected Robottolmuimeja

Neato Botvac Connected robottolmuimejaga on mul endal kõige isiklikumad kogemused. Nimelt just sellepärast, et tegemist on masinaga, mis mul endal kodus on mitte mõnega, mida niisama nädal või paar testinud olen. Järgnevas postituses räägin täpsemalt, mida sellest masinast arvan ning kas soovitan teda soetada või ei.

Sisukord (vajuta et avada)

Neato Botvac D7 Connected
3.7

Kokkuvõte

Neato Botvac D7 Connected saab koristamisega suurepäraselt hakkama. Viimane väljalase on ka ülimalt nutikas. Samas tekitab oht, et masin rikub kinni jäädes ning siis välja rabeleda üritades, ära mööbli või seina, paneb meid sellest masinast pigem eemale hoidma.

Pros

  • Koristab hästi
  • Omab palju nutifunktsioone

Cons

  • Võib kahjustada mööblit või seinu
  • Ei leia alati koduteed tagasi laadimisdokki

Neato Botvac D7 Connected Eelised

Kahtlemata on D7 üheks eeliseks see, et ta teeb seda, mida ta on loodud tegema ning teeb seda väga hästi. Teisisõnu, ta teeb Sinu põranda puhtaks ning seda väga hästi. Lisaks sellele näeb tema disain ette kahte 90 kraadist nurka roboti eesotsas, mis koostöös spetsiaalse harjaga võimaldavad tal nurgad paremini puhtaks teha kui seda suudavad ümmargused liigikaaslased.

Neato D7 on ka nutikas ning kuigi mul alguses tema nutikusega probleeme oli (aplikatsioon tahtis pidevalt robotit ära unustada ning pidin nädalas paar korda setupi tegema), siis õnneks lahendati see probleem tarkvara uuendusega ära ning äpi ühildavusega enam probleeme pole olnud.

Nagu enamike sellises hinnaklassis olevate robotite puhul võimaldab D7 aplikatsioon sul tänu oma kodu kaardimistamisvõimele märgistada ära alad, kuhu robot minna ei tohi. Ehk on lihtne paari joonega näiteks kassi- või koera jooginõu ala tema koristusalast välja jätta. Kahjuks ei võimalda see robotit kindlasse tuppa koristama saata seega kui tahad, et see näiteks ainult lastetoa või esiku korda teeks, pead ta käsitsi sinna tõstma. Käsitsi liigutamise puhul ei oska masin muidugi oma laadimisjaama tagasi minna ning vajab taas sinu asi.

Kui Neato Bovac D7 aku tühjaks saab, läheb laeb ta selle ise ära ning jätkab pooleli jäänud koristust. Neato väidab, et see masin saab hakkama tervelt 5000 ruutmeetrise ala koristamisega. Mina selles nii kindel ei ole, aga ega mul pole seda vajadust ka olnud, sest minu kodu on kõigest 120 m2 suur. Küll olen ma kuulnud, et näiteks iRoboti Roomba i7+ kasutatakse tennisehallide väljakute mustusevabana hoidmiseks.

D7 aku peab vastu umbes 2h ning robot vahetab erinevatel põrandatel oma koristusfunktsioone automaatselt (vaibal intensiivus suureneb jne). Tootja reklaamib, et robotil on ka allergeene kinnipidav filter.

Neato Botvac D7 Connected Nõrkused

Nõrkuste juurde jõudes, ei saa ma üle ega ümber Neato vastupidavusest. Minu esimene D7 pidas vastu umbes aasta ning see vahetati garantii korras uue vastu (garantii 1. aasta kehtibki). Uus, mille sain, pidas vastu 10 kuud ning olin selle jälle sunnitud teenindusse viima, sest ta ei suutnud enam mu kodus orienteeruda. Seekord enam garantii ei kehtinud seega jääb üle parandamise eest maksta.

Siinkohal ootas mind ees järjekordne üllatus. Neato põhimõtteliselt varuosasid ei tarni ning selle parandada laskmine on paras peavalu. Internetist leidsin, et sellega tegeleb, vaid üks ühe mehe ettevõte ning hinnakiri oli üpriski krõbe.

Järgmise asjana võtaksin ette selle, et kuna tegemist on üpriski tugeva masinaga, siis võib ta kinni jäädes, päris palju pahandust teha. Näiteks on masin navigeerimise errorite tõttu minu kodu mitmed seinad “pehmelt öeldes” ära kraapinud. Masinal on olemas ka “pehme” navigeerimise funktsioon. Võimalik, et see oleks mind vigastustest päästnud.

neato vigastused
neato vigastused
neato vigastused seinal
neato vigastused seinal

Viimase asjana tooks välja selle, et Neato D7 tolmukogumis konteiner ei ole just suurimate killast. See saab üsna ruttu täis ning võib juhtuda, et robot ei jõua tööd enne lõpetadagi kui juba kisama hakkab, et vaja konteinerit puhastada.

Neato Botvac D7 Connected Otsus

Üldiselt tänu just enda pikaajalisele kogemusele Neato D7-ga ei julgeks ma antud masinat soovitada. Selliseid asju pole mul teiste robotitega, mida proovinud olen ette tulnud, kuid võimalik, et asi on lihtsalt selles, et neid pole ma võrdväärselt kaua testida saanud. Tuleb küll tõdeda, et ta teeb põranda küll hästi puhtaks, kuid tänu vigastustele ning vastupidavusele ütleks pigem ei.

Neato Botvac D7 Connected roboti saad soetada, vajutades siia või allolevale nupule.

VAATA HINDA AMETLIKU MÜÜA KODULEHELT SIIT

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mybot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“10roboteu”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top