Neato Botvac D5 Connected robottolmuimeja

Neato Botvac D5 Connected

Neato Botvac D5 on klassikaline robottolmuimeja, mida saab lisaks roboti sisseehitatud LCD ekraanile seadistada ka kasutajasõbraliku Android ja IOS telefonirakenduse kaudu. Roboti töökvaliteedi parendamiseks ja süstemaatiliseks koristuseks on sellele paigaldatud laserskänner, võrreldes oma eelkäijaga 2,5 korda suurema mahutavusega aku ning tolmukasti on väga lihtne tühjendada isegi siis kui robot on laadimisalusel ennast uueks puhastuseks ette valmistamas.

Sisukord (vajuta et avada)

Neato Botvac D5 Connected Hinnang
3.5

Kokkuvõte

Hinda, mille eest on võimalik soetada tõeline nutikas ning asjalik robottolmuimeja, Neato D5 meie arvates väärt ei ole. Tegemist võis masina lansseerimise ajal olla hea robotiga, kuid tänapäevaks on ta ajale jalgu jäänud ning turul on mitmeid paremaid mudeleid.

Pros

  • Ei hiilga vaipadel
  • Aplikatsioonil vähe funktsioone
  • Loomakarvadega ei saa hakkama

Cons

  • Üpriski pika tööajaga aku
  • LCD ekraan

Neato Botvac D5 Connected robottolmuimeja Eelised

Võrreldes teiste samas hinnaklassis asuvate robottolmuimejatega on Neato Botvac D5 suurimaks eeliseks telefonirakenduse olemasolu. Tänu sisseehitatud Wi-Fi moodulile on võimalik kõikjalt maailmas näha, millises režiimis robot hetkel on ja milline on roboti aku laetuse tase.

Mõeldes inimeste üha kiiremale igapäevasele elutempole, on robotile paigaldatud ka LCD ekraan, millelt näeb informatsiooni poolelioleva koristustsükli kohta ilma taskust telefoni otsimata. Lisaks on tänu ekraanile ja robotil asuvale 4 nupule võimalus seadistada töögraafikuid ilma telefoni kasutamata.

Kuigi selle disain on äraütlemata sarnane sama sarja soodsamale mudelile, mis kannab nime Neato Botvac D3, leiab sellest 2,5 korda pikema tööajaga aku. Teisisõnu on tootja lubanud, et robot suudab kuni 450m2 suuruse ala koristada vaid 3 koristustsükliga, tehes keskmiseks 1 laadimiskorra tööalaks 150m2. Peale selle on tolmukasti tühjendamine nüüd lihtsam kui kunagi varem, sest selle eemaldamiseks pole vaja robotit üles tõsta ning piisab ainult tagasi ja üles liigutusest.

Neato Botvac D5 Connected robottolmuimeja Nõrkused

Kuigi võiks eeldada, et telefonirakendusest on võimalik reaalajas näha tolmuimeja poolt juba koristatud alasid ja panna robot tööle kõrgematel tuuridel, peame siinkohal teile kahjuks pettumuse valmistama. D5 robotil puudub võimalus kasutada ökonoomset ja vaikset töörežiimi või turbo režiimi eriti mustade alade puhastamiseks. Telefonirakendusest on võimalik robotit ainult käivitada, peatada, saata oma laadimisalusele ning seadistada koristuskavasid. Kui teile on näiteks oluline, et robot alustaks oma tööpäeva samal ajal teiega, saab seda muidugi telefonirakendusest teha. Kahjuks on selle jaoks vaja oma telefonis lahti võtta rakendus, sest Siri ja Alexa häälkäsklustele ta ei reageeri, sõltumata sellest kui karmi või pehme häälega te robottolmuimejat palute.

Järgmisena tuleb arvestada, et kuigi robot maksab oma soodsamast, D3 nime kandvast vennast mõnevõrra rohkem, ei ole ta oma koristustöödes just eriti palju hoolsam. Nimelt leidsime internetiavarustest mitmeid katseid, kus puistati põrandale 70 grammi kuiva riisi ning saadeti koristustöödele. Pärast koristustsükli lõppu võrreldi D3 ja D5 mudelite tolmukasti sisu. Videotest ja arvustustest nähtuva põhjal võime öelda, et tulemused olid pigem võrdsed kuigi kriitikud eeldasid, et D5 teeb soodsamale D3 mudelile pika puuga ära.

D5 saab hästi hakkama näiteks liiva koristamisega parketilt või kivipõrandatelt kuid jääb sarnaselt D3 mudelile hätta liiva koristamisega vaipadelt, kus oleks kindlasti kasu turbo režiimidest või mõnest lisaseadmest. Kahjuks peame pettumuse valmistama ka lemmikloomade omanikele, sest teie karvase sõbra asendamatuks kaaslaseks D5 tõenäoliselt ei saa. Sarnaselt D3 mudelile jääb palju lemmikloomakarvu koristamata.

Otsus

Kokkuvõttes võib öelda, et tegemist on robotiga, mis koristab paremini kui soodsamad mudelid. Peamiselt tuleb selle robottolmuimeja eest välja käia suurem summa telefonirakenduse olemasolu tõttu, sest näiteks erinevaid koristusfunktsioone kallima seadme eelistamisel odavamale, ei lisandu. Üleüldise koristusega saab D5 hakkama paremini kui oma seeria soodsam, D3 mudel, kuid loomakarvad talle väga ei meeldi ja nende koristamisega saad sa tõenäoliselt ise paremini hakkama. Kui oled otsustanud kulutada oma uuele abilisele ligikaud 540€, soovitame pigem soetada isegi märksa odavamas hinnaklassis oleva Mamibot PreVac650 robottolmuimeja. Viimasega kaasneb ka mugav mopifunktsioon, mis tagab Sinu kodule täiendava puhtusastme.

Kui soovid antud robottolmuimejat osta, siis Eestis on nende ametlikuks maaletoojaks Stokker.

VAATA HINDA JA LISAINFOT SIIT

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mybot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“10roboteu”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top