Miele Scout RX1

Miele Scout RX1

Miele Scout RX1 on pigem keskmiste navigeerimisoskustega robottolmuimeja, mille eeliseks on hämmastaval kombel just vaipade efektiivne koristamine. Seega, kui teil on kodus või kontoris rohkelt vaipu, võib selle soetamist isegi kaaluda. Siiski on tegemist aegunud mudeliga käesoleva roboti asemel soovitaksime vaadata mõne natukene kaasaegase, näiteks Mamibot 650 poole.

Sisukord (vajuta et avada)

Miele Scout RX1 Hinnang
2.4

Kokkuvõte

Tegemist on kodumasinate tootja Miele esimese robottolmuimejaga, mis praeguseks hetkeks on juba ajale jalgu jäämas ning antud hinna korral on võimalik soetada tunduvalt efektiivsemaid masinaid.

Pros

  • Tugev vaipadel
  • Pika tööajaga aku

Cons

  • Puudub telefonirakendus ja Wi-Fi tugi
  • Mitte nii hea parketil
  • Aegunud mudel

Miele Scout RX1 Eelised

Meiele Scout RX1, nagu selle nimestki võib tuletada, saab väga hästi ruumides orienteerumisega hakkama. Miele on sellesse paigaldanud 7 infrapuna kaamerat ja üles vaatava optilise kaamera, mis aitab robotil lae järgi navigeerida, 3 güroskoop sensorit ja loomulikult ka kukkumisandur. Tänu infrapuna kaameratele ei valmista robotile probleemi ka näiteks söögilaua toolide ümber koristamine. Näiteks kui robot tuvastab tooli jala, tunnetab see sensoritega ning sõidab vaikselt ümber jala ning pärast hiljem, kui koristustsükli jooksul peaks see sama jala juurde jõudma, et sõida robot sellele vastu vaid juba oskuslikult mööda.

Koristamisel on võimalik valida 4 erineva töörežiimi vahel. Esimese, automaatse, programmiga annate robotile vabad käed ning see valib ise oma töö- ja sõidustiili. Teine variant on robot lülitada kohtkoristuse režiimile, mille käigus koristab see umbes 2×2 meetri suuruse ala. Kolmas režiimi on turbo koristus, mis tõstab masina imemisvõimsust kuid jääb siiski pigem nõrgaks võrreldes teiste turul pakutavate robotitega. Viimane koristusrežiim keskendub nurkadele ja äärtele, mille käigus robot sõidab oluliselt aeglasemalt kui automaatses režiimis, et nurkadesse kogunenud mustus saaks üles korjatud. Kuna robotil puudub aga telefonirakendus ja Wi-Fi tugi, tuleb roboti seadistamise ja režiimide valimisega hakkama saada masinaga kaasas olnud analoog pulti kasutades.

Olles seadistanud meelepärase koristuskava ja valinud režiimi, võite rahus puhkama hakata teadmisega, et roboti aku kestab kuni 120 minutit ning tolmuvabaks muudetakse kuni 150 m2 majapidamine. Kui aga sellest peaks ikkagi väheks jääma, otsib robot aku tühjenemisel üles laadimisaluse ning jätkab paari tunni pärast pooleli jäänud kohast koristamist.

Roboti eelisena ei saa mainimata jätta selle vaipadelt koristamise oskuseid. Arvustusi lugedes jääb kohati mulje, et masin ongi pigem loodud vaipadelt koristamiseks, sest sellega saab sama hästi hakkama nagu inimesed tavalise tolmuimejaga koristamisel. Parketilt ja kivipõrandatelt koristamisel ajab see aga puru ja teised väiksemad tolmuosakesed laiali või kohta, mis on masina jaoks kättesaamatud.

Viimase eelisena rõõmustame rohkete takistustega koduomanikke. Nimelt suudab robot tootja sõnul ületada kuni 2 cm kõrguseid takistusi. Näiteks paljud teised konkureerivad robotid suudavad üldjuhul ületada, vaid kuni 1,5cm kõrguseid takistusi. Seega kui teil on kodus palju uksepakke ja muid ebatasasusi, on see teie jaoks sobilik kaaslane. Mainimata ei saa aga jätta võimalust seadistada robot ületama ainult kuni 6 mm kõrguseid takistusi. Tänu sellele võite näiteks robotil keelata mõnest toast väljumise või vaipadelt koristamise.

Miele Scout RX1 Nõrkused

Esimese nõrkusena on kasutajad välja toonud pöörlevad harjased. Need kipuvad vaipadel kasutamisel suhteliselt kergelt lahti tulema. Võib-olla on Miele selle omaduse meelega lisanud, et kaitsta roboti mootoreid võimaliku läbipõlemise eest, kui näiteks karvad peaksid harjaste külge kinni jääma. Õnneks on nende tagasipanek lihtne.

Järgmise nõrkusena on arvustustes mainitud tolmusahtli suurust. See on pigem väike ja tuleb peale igat koristust tühjendada. Loomulikult sõltub selle tühjendamise sagedus sellest, kui tihti tolmuimejat kasutate ja kas teie peres on näiteks karvaseid lemmikloomi või kodu lähedal liivaseid teid, millelt jalanõudega pidevalt liiva koju toote.

Viimase nõrkusena tooksime välja hinna ja kvaliteedi suhte. Selle roboti puhul ei ole need kindlasti omavahel tasakaalus, sest antud hinna eest saab juba tunduvalt paremate koristusoskuste ja lisadega roboti. Nimelt internetist leitud arvustuste järgi ei saa robot kõvadelt tasapindadelt ehk parketilt ja kivipõrandatelt koristamisega kõige paremini hakkama. Roboti esiosas olevad keerlevad harjased lükkavad mustuse pigem laiali või kohta, kust robot seda kätte ei saa.

Otsus

Hinna ja kvaliteedi suhe ei ole paigas, puudub telefonirakendus mis teistel selle hinnaklassi robottolmuimejatel juba on, koristab keskmise efektiivsusega, kui iga päev kasutada siis päris tubli kaaslane aga pead iga päev ka tolmusahtlit tühjendama hakkama.

Miele Scout RX2 saad soetada, vajutades siia või allolevale nupule.

VAATA HINDA AMETLIKU MÜÜA KODULEHELT SIIT

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mybot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“10roboteu”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top