iRobot Roomba i7+ arvustus

iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ näol on tegemist ühe kalleima robottolmuimejaga, mida on võimalik soetada. Oma hinnasildi poolest jääb ta alla, vaid üksikutele. Õnneks on tegemist tootega, mis igati oma hinda ka õigustab. Kuidas nii? Järgnevast arvustuses räägin miks.

Sisukord (vajuta et avada)

iRobot Roomba i7+ Hinnang
4.7

Kokkuvõte

iRobot Roomba i7+ on koostöös oma laadimise/tolmutühjendamise jaamaga üheks mugavaimaks tolmuimejaks turul. Tegemist on ülimalt kvaliteetse masinaga, mis pakub omanikule tõelise “käed eemal” kogemuse.

Pros

  • Väga efektiivne masin
  • Suurim võimalik mugavus
  • Vastupidav

Cons

  • Krõbe hind
  • Vajab lisaks tolmukotte

iRobot Roomba i7+ Eelised

Alustame i7 kõige paremast omadusest, mis teda pea kõikidest teistest robottolmuimejatest eristab. Nimelt, soetades just Roomba i7+ tolmuimeja, saad lisaks laadimisjamaale kaasa ka puhastusjaama.

Puhastusjaam on selline asi, millesse robot saab tolmukonteineri täitudes ise ennast puhastamas käima. See tähendab seda, et kui tema tolmukonteiner saab koristamise ajal täis, siis tuleb tühjendab ta selle ise ära ning koristab pooleli jäänud kohast edasi. Puhastusjaam mahutab kirjade järgi kuni 30 tolmukonteineri täit seega saad vähemalt kaks nädalat lasta masinal koristada, ilma, et temale ühtegi sekundit pühendamata. See on kahtlemata kõige mugavam ning tõeline “hands-off” lahendus. Lisaks Roombale on puhastusjaama võimalus, vaid Roomba s9+ ning Proscenic M7 Pro seadmetel.

Kui enamik iRoboti masinaid on vaipade peal väga tugevad, siis kõige uuemad on seal lausa “loomad”. Neil on automaatne andur, mis annab neile märku kui nad vaipade peale satuvad ning nad tõstavad seejärel oma imemisvõimsust, et kogu praht vaipadelt kätte saada.

Kui oma kodus iRobot Roomba i7+ robotit testisin, siis tahtsin kindlasti proovida ka nende poolt välja reklaamitud funktsiooni, mis annab robotile märku kui on jõudnud väga prahirohkele kohale. Nimelt saab robot tänu sissetõmbe ava juures olevatele anduritele aru, et on näiteks esikus väga liivase koha peale sattunud ning seejärel käib sama koha mitmeid kordi üle. See on hädavajalik funktsioon just robotitele, mis kasutavad süstematiseeritud teekonda ehk üldjuhul läbivad su kodu sellist trajektoori pidi, mis korduva teekonna läbimise ära hoiaksid. Igatahes i7 sai minu liivakatsega suurepäraselt hakkama.

Elan eramajas ning lapsed tassivad aiast pidevalt liiva ning muud prahti sisse ning selle asemel, et robotit käsitsi mitmeid kordi esikusse vedada, teeb ta selle ühe korraga puhtaks.

Isegi kui ei peaks tegema, siis tänu oma kaardimistamisfunktsioonile, millega tunneb ta ära kõik sinu kodus asuvad toad, saad ta mugavalt aplikatsiooni abil näiteks ainult esikut koristama saata.

iRobot robottolmuimejate üheks vaieldamatuks tugevuseks on veel ka nende vastupidavus. Nii palju kui mina olen aru saanud on nad turul olnutest vaieldamatult kõige vastupidavamad. Kui mitmete teiste tootjate (näiteks Neato) mudelid vajavad juba esimese aasta jooksul parandustöid, siis iRobotiga selliseid probleeme ei tohiks tekkida.

Abiks on ka Neatoga võrreldes pikem garantiiaeg, mis iRobotil on kaks aastat Neato ühe vastu. Ametlikust kohast ostes saad ligipääsu ka Eesti ametlikule iRobot esinduse hooldusele ning garantiidöödele.

Oma kõrguse poolest, mis määrab ära, milliste mööblielementide alla ta koristama pääseb, on ta keskmine. Oma 9 cm kõrguse poolest jääb ta küll alla näiteks Mamiboti ExVac 680S-ile, kuid on siiski madalam kui paljud teised.

Nagu juba mainitud, ühildub ta aplikatsiooniga, millega saad teda koristama panna või töö lõpetada, seadistada koristamiskalendri või tüübi ning saata ka koristama näiteks üksikutesse tubadesse.

iRobot Roomba i7 Liitium aku peab vastu vähemalt 2h ning kui see ka koristamise käigus tühjaks peaks saama, läheb laeb robot ennast ise ära ning jätkab tööd sealt, kus see pooleli jäi.

Sobib suurepäraselt loomasõpradele. i7 ülitugev imamisvõime koostöös silikoonist harjastega (silikoonist harju ei pea puhastama vastupidiselt tavalistele harjastele) korjavad ära enamike loomakarvadest ning teevad kodu laitmatult puhtaks.

iRobot Roomba i7+ Nõrkused

Kas hinda just nõrkuseks pidada saab, aga fakt on, et tegemist on kalli robottolmuimejaga ning igasse kodusse teda kindlasti mõtet soetada ei ole ning mõistlik oleks kaaluda teisi alternatiive.

Nagu ümmargustel masinatel ikka, siis võib ka i7 mõndadest nurkadega masinatest rohkem hädas olla nurkade puhastamisega. Neil on küll selleks loodud spetsiaalsed harjased, mis tootja hinnangul nurgad 100% puhtaks teevad, kuid päris perfektselt nad sellega siiski hakkama ei saa.

Otsus

iRobot Roomba i7+ näol on kahtlemata tegemist robottolmuimejaga, mis pakub sulle antud hetkel kõige sujuvamat, kvaliteetsemat ning mugavamat kasutajakogemust. See on üks vähestest robottolmuimejatest, mis suudab ise oma tolmukonteineri tühjendada ning mis oskab Sinu poolt valitud tube koristada või just seda mitte teha. Sellega võid võtta vabalt mitmeid nädalaid, sest sa ei pea temaga mitte midagi tegema, sest see saab kõigega ise hakkama. Mitte ükski robottolmuimeja, mida meie testinud oleme ei ole nii iseseisev ning hea.

Ühte võime öelda: kui raha ei ole küsimus ning peamine eesmärk on mugavus ning sujuv kasutamisprotsess, siis eelistaksin mina iRobot Roomba i7+ robottolmuimejat. Sobib suurepäraselt just keskmisest suuremase kodusse.

NB! iRobot i7 mudel saab soetada ka ilma puhastusjaamata, kuid meie seda ei soovita. Nii kaob ära masina suurim eelis ning hiljem järgi ostes on puhastusjaam kallim kui seda koheselt ühes komplektis teha. Ka tootja esindaja mainimis meile kui testimiseks robotit laenasime, et 90% inimestest, kes algselt masina ilma jaamata soetavad, ostavad selle hiljem järgi. “+” märk i7-e taga tähendabki seda, et sinna on kaasatud puhastusjaam.

iRobot Roomba i7+ saad soetada, vajutades siia või allolevale nupule.

VAATA HINDA AMETLIKU MÜÜA KODULEHELT SIIT

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mybot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“10roboteu”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top