Irobot Roomba 886 713€

0

USA firma iRobot on valmistanud robottolmuimejaid nüüdseks juba aastakümneid ja me oleme näinud neid ümmargusi roboteid, mis kodudes ringi liiguvad mitmetest Hollywoodi filmidest ja telesarjadest. Eelmisel aastal tegi ettevõte debüüdi Indias oma Roomba tolmuimejatega ja Braava mopping robotitega. Me vaatlesime põhjalikumalt Roomba 886 robottolmuimejat, mis on praeguste robotitega võrreldes turu üks kallimaid. Meie partnerid testisid seda nii kodus kui kontoris ja siin on selle ülevaade.

SOETA PARIMA HINNAGA SIIT

Roomba 886 on kujult ümmargune ja näeb välja nagu praepann. Ümara tolmuimeja ees on kaitserauad ja sensorid, mis takistavad robotil trepist alla kukkuda. Selle ülaosas on suur ja läikiv musta värvi toitenupp, ekraan ja neli nuppu erinevate funktsioonide jaoks.

Tagaosas on sektsioon, mis kogub tolmu ja mustust. See on kergesti eemaldatav ühe nupuvajutusega. Sellel on ka filter, mis ei lase tolmul ja mustusel välja lenduda, seetõttu on see väga kasulik allergikutele. Tolmuimeja põhja all on trio pöörlevatest harjadest mis suruvad prahi üles selle suunas, mida firma nimetab “AeroForce’i sissetõmbeks”. Üldine välimus ja mulje on tuttav neile, kes Roomba tolmuimejaid juba kasutanud on.

Enne kui vaatleme, kuidas Roomba 886 töötab, vastame kiirelt küsimusele: „Miks Te peaksite endale ostma Roomba?“. Robottolmuimeja sobib eelkõige neile, kel on kiire tööelu ja pole aega kodus koristada.  Robottolmuimeja on piisavalt tark tegemaks töö ära teie eest.

Jätkame oma partnerite kogemuste tutvustamisega tolmuimejaga Roomba 886. Seda masinat on kerge kasutada ja ei nõua teilt erilisi tehnilisi oskusi. Mõne lihtsa nupuvajutusega on Roomba valmis tööd  alustama. Võid vajutada mistahes nuppu ja Roomba alustab liikumist ruumis koheselt või seadistage see töötama automaatselt mingil kindlal päeval või ajal.

Meie partnerid testisid Roombat oma kontoris, kus põhiliselt on põrandapind kaetud vaibaga ja marmorpõrandatel kodus. On selge, et robotit on mugavam kasutada vaipadel. Robot seadistati puhastama terveks nädalaks,  iga päev hommikul kell 10 ja õigeaegselt lahkus see oma laadimiskohast ja asus puhastama. Paar esimest tiiru Roomba põrkus mõnel korral vastu takistusi kui ta kaardistas oma teekonda. Kuid iga ringiga ta õppis ja põrkus takistuste vastu üha vähem.

Pole mingeid segavaid juhtmeid mööda põrandat looklemas ja Roomba iRobot ütleb, et ka sensoreid on raske segadusse ajada. Ettevõte väidab, et Roomba 886-el on viis korda võimsam imemisvõime kui eelmistel mudelitel. Tolmu ja väikesi mustuse tükke suudab ta väga edukalt koguda. Testijad puutusid siiski kokku olukorraga, kus suured karvade pundid olid jäänud sissetõmbe avadesse kinni. Samuti võib sellel raskusi tekkida kootud, keermeliste vaipadega.

Roomba 886 saab hakkama peaaegu kogu ruumi puhastamisega, ainult mõned kitsad nurgad jäävad vahel puutumata. Sellistel juhtudel sooviksite, et robot oleks rohkem ruudukujuline mis võimaldaks puhastada ka nurkadest. Ettevõte on panustanud lisavarustusse ja Roomba suhtleb hästi majakaga. Masinat on võimalik seadistada töötamaks nii, et see puhastab konkreetset ala ja ei lähe etteantud piiridest üle. Seda on hea kasutada siis, kui soovite vältida mõne konkreetse ala puhastamist ruumis.

Üks parimaid omadusi Roomba 886 juures on see, et kui aku hakkab tühjenema, liigub ta automaatselt laadimisdoki juurde. Samuti võite ka vajutada Dock nuppu ja masin liigub seejärel laadimiskohta. Rääkides laadimisest, võtab aku täielikult täislaadimine aega 4-5 tundi, aga kasutada saab seda juba kahe tunni pärast.

Mis jäi vajaka? Meie partnerid leidsid Roomba 886-el ka paar puudust ja üks on seotud selle müratasemega. Tolmuimejad on tavaliselt päris valjuhäälsed ja te võite arvata, et selline tark robot on tunduvalt vaiksem. Ta ongi, kuid ärge siiski seadistage teda tööle varajasteks hommikutundideks. Te võite selle peale üles ärgata, kui Roomba alustab oma tööga.

Praegu on interneti-ajastu ja Roomba jaoks on puudu äpp. Me soovime, et oleks olemas nutitelefoni äpp, mille abil saaks seadistada masina tööaega ja saaks teateid näiteks selle kohta, et masin on lõpetanud töötamise.

PARIM HIND SIIN

HINNANG
Sooritus
9.5
Mugavus
9.4
Lisad
8.6
JAGA

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here