ILife A4s robottolmuimeja

iLife A4s robottolmuimeja

PLUSSID

Kompaktne suurus. Pikk aku kasutusiga. Sellel on ajaprogrammid ja mitmed puhastusfunktsioonid.

MIINUSED

Testimisel ei tulnud mõni seade vahetevahel laadimiskohta tagasi.

Lühitutvustus

ILife A4s on kompaktne, ilma mittevajalike lisadega robot tolmuimeja, mis imeb tolmu ja prahti, kuid samas ei tühjenda sinu rahakotti.

Robottolmuimejad on tavatolmuimejatest palju kallimad,  kuid iLife A4s on lihtne, mittevajalike lisadeta, mis imeb tolmu mõistliku hinnaga 267,80€. Sa ei saa täiustatud lisasid nagu Wifi-ühendus, aga sa saad kompaktse disainiga, suure jõudlusega ja pika akukasutuseaga seadme. See on suurepärane valik väikese eelarve puhul, kuid oma navigatsioonivõimete poolest parem kui sama hinnaga Eufy Robovac 11 robottolmuimeja.

Disain

ILife A4 on eelkõige väiksem paljudest teistest robottolmuimejatest. Selle läbimõõt on 12,2 tolli (30,5cm) ja kõrgus on 3 tolli (7,5cm). See mahub ideaalselt ka madala mööbli alt puhastama ja seadet on kerge kanda. Eufy Robovac 11 on natuke suurem, selle läbimõõt on 13 tolli (32,5 cm).

A4-d on küllaltki tagasihoidliku välimusega. See on tumehall, üheainsa start-nupuga. Selle esiosas on infrapuna andurid ja tagaosas väga mahukas prügikast. Nende vahel asub toitelüliti ja laadimisdoki ühenduskoht.

Seadme altpoolt leiate kaks pöörlevat harja, keerleva ratta, kaks turvist, tilkandurid, laadimispistikud ja põhiharja. Seadmega kaasa saate varuosad ja tarvikud, laadimisdoki ja puldi.

 Pult

Ainult puldiga on võimalik vahetada aja- ja puhastusprogramme. Sellel on kolme suunaga nupud: otse, vasakule ja paremale. Selle koha peal, kus asub tavaliselt nupp “tagasi” asub hoopis Max nupp, mis lülitab käima vaipade sügavpuhastuse. Keskel asub sinine Clean (puhastamine) nupp- masin hakkab puhastama. Plan(planeerimine) ja Clock (kell) nupud on puhastuse ajaprogrammide seadmiseks. Ning kõige lõpuks on sellel nupud, mille abil saab sisse lülitada kohapeal puhastamise, serva puhastamise ja väikese ruumi puhastamise.

Jõudlus

A4s puhastab juhuslikult, see tähendab seda, et kui sa ei vali spetsiaalset puhastusprogrammi, puhastab see kogu ruumi. Vahel võivad robottolmuimejad kahjustada mööblit. IRobot Roomba 690 niitis otseselt maha kaks söögitoa tooli, aga sellist probleemi A4s-ga pole. Aegajalt põrkub ta vastu mööblit, aga väga kergelt.

Lisaks sellele on A4s võimeline puhastama mitmeid erinevaid põrandatüüpe. See suutis läbida mu lehtpuupõranda, vaipkatted ja plaadid ilma probleemideta ning sisenes kööki ilma inimese abita ületades ka ukseläve paku, mis on üllatav nii väikese suurusega seadme puhul. Kuid siinkohal tuleb märkida, et seadme infrapuna andurite pärast, ei sobi see väga tumedatele põrandatele, sest tilkandurid registreerivad tumedat põrandat nagu takistust. Seda tuleks meeles pidada, aga minu süsimusta vaiba peal töötas see tolmuimeja väga hästi.

A4s on väga hea tolmurullide, karvade ja toidujäätmete imeja vaipadelt ja põrandatelt. Ja nagu varem sai mainitud, on sellel piisavalt suur prügikast, nii et sa ei pea muretsema selle tühjendamise pärast enne koristamise lõppemist.

Aku kestvus on see, millega iLife A4s-d tõeliselt silma paistavad. Selle aku kasutusiga on hinnanguliselt 140 minutit ja testimisel töötas see erinevaid programme kasutades ja vahetades 120 minutit. See on teistest 60-90 minutit kauem töötav ning ideaalne suure kodu puhul, mis nõuab rohkem puhastamisaega.

A4d pöörduvad tagasi laadimiskohta ilma, et nendel oleks kaardistamise seade. Laadimisdokk töötab tänu suurele robotkiirgusele, mis juhib roboti sinna tagasi. Kuid kui aku hakkab tühjenema ja ruumis on palju takistusi või on robot laadimisdokist väga kaugel, võib ta seisma jääda ja ei jõua laadimiskohta.

Kuigi tolmuimejad ei saa olla täiesti müravabad, on A4s palju vaiksem võrreldes teiste testitud mudelitega. Kui see on teises ruumis, sa ilmselt ei kuulegi seda.

Järeldused ja võrdlused

Kuigi iLife A4s pole kõige eelistatuim robottolmuimeja turul, tagab ta kindla jõudluse mõistliku hinnaga. See on väiksem ja suurema aku kestvusega kui Eufy Robovac 11, mis töötab maksimaalselt 100 minutit. Eufy Robovac 11 on aga vaiksem, liigub erinevate põrandatasandite vahel paremini ja pöördub laadismiskohta probleemideta tagasi ning sellepärast on ta ka klientide seas rohkem eelistatud. Tasub mõelda, milline seade sobib Teie koju paremini ja pidada meeles, et kui Teil on suurem eelarve, siis tasuks soetada endale Roomba 690, millel on rohkem täiustatud funktsioone nagu näiteks rakenduste juhtimine ja Amazon Alexa ühilduvus, millega saab alustada puhastamist otse telefonist või häälkäskluste abil.  .

ILife A4s on kompaktne, lisadeta robottolmuimeja, mis imeb tolmu ja mustust, ilma, et tühjendaks sinu rahakotti.

Jätte kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Meie katse parim robottolmuimeja!

iRobot Roomba i7+

 

iRobot® Roomba® i7+

OSTA SIIT

Scroll to Top