Ecovacs Deebot M82 robottolmuimeja

Ecovacs Deebot M82

Uuendatud:

Ecovacs Deebot M82 on soodsama hinnaklassi robottolmuimeja, mis saab koristustöödega üpriski keskmiselt või natukeneisegi kehvemini hakkama. Probleem ei ole selle tolmuimemise võimsuses vaid pigem selles, et robot vajab pidevalt järelevalvet ning ei ole tänapäeval enam lihtsalt piisavalt moodne.

Sisukord (vajuta et avada)

Ecovacs Deebot M82 Hinnang
2.7

Kokkuvõte

Ecovacs Deebot M82 on tänaseks päevaks juba üsnagi ammu turul olnud ning tegemist on pigem aegunud masinaga. Tema koristusomadused pole mitte midagi märkimisväärset ning ka nutikas puudub täielikult. Praegusel hetkel ei ole tegemist enam mudeliga, mida koju soetama peaksid, vaid kiika pigem mõnda uuemat versiooni.

Head

  • Lihtne kasutada
  • Lihtne hooldada

Vead

  • Halb efektiivsus
  • Lülitab ise ennast välja
  • Jääb tihti kinni
  • Puudub aplikatsioon

Eelised

Avades oma uhiuue Ecovacs Deebot M82 pakendi, märkate koheselt selle imekaunist ümmargust ja pärlmutteri tooni korpust. Järgmisena selle keskmist, ehk 31cm suurust diameetrit ning uskumatult õhukest, vaid 6,4cm kõrgust. Tänu sellele on tegu suurepärase diivanite, voodite ja kappide alt koristava abilisega, mis maksab vaid 160€.

Roboti koristustalgutele saatmine on lihtsamast lihtsam. Ei ole vaja alla laadida erinevaid telefonirakendusi või viia kodus läbi suuri muudatusi enne esimese koristuse alustamist. Vaja läheb vaid robotiga kaasas olevasse pulti sisestada kaks AAA tüüpi patareid ning koristustööd võivad alata! Puldil on võimalik valida 4 erineva koristusrežiimi vahel – automaatne, kohtkoristus, ühe toa koristus ning nurkadele ja äärtele keskendumine. Viimase režiimiga Deebot M82 kahjuks kõige paremini hakkama ei saa kuid siinkohal tuleks süüdistada pigem toote disainereid. Nimelt ei pääse robot oma ümara kuju tõttu nurkadele piisavalt lähedale, et neist tolmu koristada.

Tänu infrapuna anduritele ei pea selle robottolmuimeja puhul muretsema, et see oma laadimisalust üles ei leiaks. Samuti muudab see seadme suurepäraseks abiliseks ka treppidega kodudesse, sest infrapuna andurid tuvastavad lähenevad astmed ning robot ei sõida trepist või muudest tühimikest alla.

Kuigi tavaliselt on tootjad parema aku kestvuse nimel pidanud ohverdama roboti võimsust, ei ole see Ecovacs Deebot M82 puhul probleemiks. Aku kestab siledaid pindu, näiteks parketti või kivipõrandaid koristades kuni 120 minutit. Ainult vaipadel koristades kestab aku kuni 75 minutit. Tootja sõnul piisab jõuab robot ühe laadimisega kuni 120m2 suuruse kodu tolmuvabaks muuta. Ühesõnaga sobib see ideaalselt keskmise eestlase koju, sest valdavalt katavad meie kodusid kivi- ja parkettpõrandad.

Viimase eelisena tooksime välja prügisahtli tühjendamise kasutusmugavuse. Erinevalt paljudest teistest robotitest, mille puhul tekib tunne, et tuleb pool robotit enne prügisahtlini jõudmist lahti lammutada, piisab Ecovacs Deebot M82 puhul vaid nupulevajutusest. Kui roboti prügisahtel on täis, tuleb kasutajal vajutada roboti küljel olevat nuppu, pärast mida libiseb sahtel justkui võluväel robotist välja. Et aga tolmu uuesti põrandale sattumise ohtu vähendada, on prügisahtlil veel omakorda nupp, mida vajutades väljutab sahtel selles oleva tolmu.

Nõrkused

Deebot M82 kohta arvustusi lugedes märkasime ühte suurt disainiviga. Nimelt on robotil palju liikuvaid osi, mis tõmbavad magnetina enda külge karvu, niite, lõnga ja juhtmeid. Tõenäoliselt ei oleks sellest erilist probleemi, kui takerdunud karvad ja niidid ei paneks robotit seiskuma. Seega ei ole tegu just kõige töökindlama robotiga ning me ei soovitaks seda kodust eemal olles kasutada. Sama kehtib ka perekondade puhul, kelle liikmeteks on karvased lemmikloomad, sest nende karvad kleepuvad tänu staatilisele elektrile roboti korpuse külge ning iga koristustsükkel tuleks lõpetada kogu roboti korpuse karvadest puhastamisega.

Ecovacs Deebot M82 ei sobi kindlasti keerulisematesse majapidamistesse, kus on palju uksepakke ja erinevaid liiste, sest tootja sõnul suudab robot iseseisvalt ületada kuni 1,5cm kõrguseid takistusi.

Viimase nõrkusena tooksime välja järjekordse disainivea – roboti sisse ja välja lülitamise nupp on asetatud roboti küljele ehk harvad ei ole olukorrad, kus robot on keset koristustsüklit ennast oskuslikult vastu seina või mööblit sõites välja lülitanud.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et tegu on hea, madala profiiliga robottolmuimejaga, mis sobib paremini lemmikloomavabadesse kodudesse. Selle aku peab kaua vastu ning prügisahtli tühjendamine on imelihtne. Kui olete kaalumas M82 mudeli soetamist, soovitaksime teil pigem uuema Deebot 605 variandi valida, sest see konkreetne mudel on juba uuemate ja paremate versioonidega asendatud.

Ostujuhend

Tulenevalt sellest, et Deebot M82 näol on tegemist niivõrd vana mudeliga, siis seda uuest peast enam osta ei saagi. Uuemaid Ecovacs roboteid saab Eestis osta robotid.eu e-poest.

VAATA MUDELEID JA HINDU SIIT

Omad isiklikku kogemust? Ole hea ja anna teada, mida arvad.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ära maga maha. Mamibot veebipood annab kõikidele tellimustele alla LISA 10%.

(kehtib isegi allahinnatud toodete puhul)

Allahindluse saamiseks kasuta ostu vormistamisel boonuskoodi:

“Robottolmuimejad10”

Vaata pakkumisi siit   

*Pakkumine kehtib eksklusiivselt robottolmuimeja.eu veebilehe külastajatele.

Scroll to Top